AdamsBand – wieloletnie doswiadczenia i mozolna praca

AdamsBand to grupa muzyczna, która istnieje już od 1995 roku. Zespół dąży do lepszego reprezentowania swojej pasji muzycznej, tworząc piękną, zaangażowaną muzykę. Grupa skupia się na tworzeniu wielowarstwowych kompozycji, wykorzystując nowoczesne i tradycyjne style, takie jak hip hop, rock, pop i jazz.

Poprzez mozolną pracę AdamsBand stał się jednym z najbardziej uznanych polskich artystów w ostatnich latach. Przez lata muzycy skupili się nie tylko na tworzeniu samych utworów ale także na samym produkowaniu i realizacji dźwięku. W ich dyskografii znajduje się sześć albumów studyjnych oraz kilka koncertowych z prawie 100 wydanymi utworami. Co więcej, ich kariera obejmuje również liczne trasy po całej Polsce oraz po Europie .

Utwory ADamsBand – dzięki ich energetycznym, ciepłym i melancholijnym brzmieniom – zapadły w pamięć wielu fanów. Muzycy doskonale wykorzystują różnorodne środki artystycznego ekspresji – od awangardowego rapu po harmonijnie skomponowaną gitarowo-saxofonowy akompaniament. Albumy ADamsBand oddaje głos ich wrażliwości i uważności wobec otaczajacego świata – horyzontalnie od aktualnego społeczno-politycznego status quo po refleksje o emocjonalnym i społecznym życiu każdej postaci.

Mimo swojej długiej historii AdamsBand nie spoczywa na laurach. Przedstawia nowe twórczość albumu pt. „Elemental Creation” w 2018 roku , który przechodzi głeboki autorefleksyjny proces metamorfozy muzyków. Utrzymujac warto cisziania siebie i swoje przeslanie muzycznego jeszzce bardziej jasno i mocno muzykom udalo sie dotrzeć do sile ubogich inspiracji aurze – zarowno taneczni i popu , abd jazzu . Nowa dobra dewiacyjna inspiracja AdamsBand tworczosci podbila miedzynarodowe sceny nie tylko koncertowe ale takze internetowe – grupa stala sie naprawde popularna!

AdamsBand to zespół muzyki rockowej, powstały w 2001 roku w Warszawie. Od tamtego momentu zespół zdążył zgromadzić wielu wielbicieli i koncertować na całym świecie. Wieloletnia praca, mozolny proces twórczy i ciągła dążność do doskonałości – to cechy charakterystyczne AdamsBanda.

Autorami tekstów piosenek są głównie lider zespołu Tadeusz Wiśniewski-Adams oraz jego partnerka muzyczna Kata Strumiłowa. Wykonują one autorskie utwory o tematyce społecznej, starając się poruszać istotne kwestie dotyczące relacji międzyludzkich, miłości, samotności i nadziei.

Muzyka AdamsBanda charakteryzuje się dużym nasileniem progresywnego rocka oraz fuzją gatunków klasycznych, takich jak jazz, blues, fuks i reggae. Imprezy firmowane przez AdamsBand są niesamowicie energetyczne i pełne pozytywnej energii. AdamBand imponuje publiczności graniem dynamicznych riffów gitarowych oraz introwertywnymi tekstami swoich piosenek.

Zespół tworzy tym unikatowy styl, dopracowany do perfekcji pod każdym względem – od samego brzmienia muzyki po intrygującą interpretację tekstu. Znakiem rozpoznawczym AdamsBanda są nowatorskie projekty, ryzykowne połamane melodie oraz apetyt na symfoniczną muzykę rockową .
Happy Rock AdamBand ma tendencję do akcentowania mocnego hip hopu, przeplatanego melodyjnym akordom gitarowym warstw, a raczej łagodnymi dźwiękiem fortepianu.

Muzykom udało się stworzyć pasjonujace połączenie zapoetaizowanych refrenów z mocnymi solówkami gitarowymi. Tytuł albumu „Siostry Taonga” pt: „Sister Holding” oparli na eksploracji bardziej okultystycznych aspektów humanitaryzmu i religii czyni y ich muzyk bytom bardzie verinalna Jak podkreśla Wiśniewski-Adams: „Minimalistyczna estetyka jest esencjonalna i subtelna zarazem”.

AdamsBand to jeden z najstarszych i najbardziej doświadczonych kolektywów muzycznych w Polsce. Zespół powstał w latach 80-tych i w ciągu ponad ćwierćwiecza istnienia wypracował sobie miano legendarnego zespołu, który potrafi połączyć ducha muzyki rockowej z nowoczesnymi stylami i inspiracjami.

Od samego początku AdamsBand skupiał się na tworzeniu oryginalnych piosenek, które są swoistym połączeniem łagodnego brzmienia folkowego ze szorstkim rockowym riffem. Wśród utworów, które stały się przebojami są m.in „Ballada o Ostatnich Dniach”, „Kilka Słów”, „Czuje Moje Imię” i „Siedem Senatów”. Wkrótce po tym jak te utwory trafiły do szerokiego grona publiczności, AdamsBand stał się trendseterem na polskiej scenie muzycznej.