Eddie szef zespolu

Kilka słów od zespołu muzycznego

Podczas naszych spotkań z Parami Młodymi oraz organizatorami imprez często spotykamy się z pytaniami o różne aspekty organizacji wesela. Jako zespół weselny mamy pewne doświadczenia, którymi pragniemy się tutaj podzielić. Mamy nadzieję, że jako zespół muzyczny grający w różnych miejscach i mający za sobą setki zagranych wesel, będziemy w stanie pomóc parom młodym i podzielić się własnym doświadczeniem. Jesteśmy przeciwnikami oczerniania konkurencji lub podszywania się pod pary młode na różnych forach weselnych tylko po to aby pokazać siebie z jak najlepszej strony. Tematy będą potraktowane nieco ogólniej, głównie po to by idea poradnika weselnego spełniała swoją rolę. Na początek kilka ogólnych artykułów o problemach z którymi już się spotkaliśmy:

weselna strona internetowa

Pomysł może się wydawać nieco nie na miejscu, jednak ten pomysł może w znaczny sposób poprawić organizację wesela. Rodzina często na wesele przyjeżdża nie tylko z całej Polski lecz również i z całego świata. Pisanie informacji organizacyjnych wszystkim gościom to naprawdę trudna i mozolna praca. Można to znacznie ułatwić podając każdemu z gości adres własnej strony i aktualizując wszystkie informacje właśnie na tej stronie weselnej. Dystrybucja zdjęć pomiędzy wszystkimi gośćmi zrealizowana za pośrednictwem takiej strony to po prostu prawdziwa rewelacja. Chcąc pomagać parom młodym , które wraz z nami postanowiły bawić się w ten jedyny najważniejszy dzień w ich życiu zdecydowaliśmy pomagać również w organizacji. Dla wszystkich Par Młodych , które wyrażą taką chęć tworzymy serwis w postaci bloga. Znając adres każdy z gości może tam wejść i nie tylko przeczytać co Para młoda ogłosiła na forum , lecz również brać aktywny udział w dyskusji. Po weselu również jest to świetne miejsce na wspomnienia. Można taki własny pamiętnik prowadzić przez wiele lat .W przyszłości pewnie będzie gdzie napisać o urodzinach dziecka ,chrzcinach, komunii jak również zwołać cała rodzinkę na imprezę z okazji urodzin dziadka :-)

Wybór firmy weselnej:

Celowo nie chcemy tu pisać o wyborze sali weselnej, samochodu, cateringu, sukni ślubnej, DJ czy zespołu muzycznego na Wasze wesele. Chcemy skupić się na zaangażowaniu, wiarygodności oraz doświadczeniu. Bywa tak, że firma krótko będąca na rynku weselnym posiada lepsze pomysły , sprzęt i organizację niż firmy latami działające w branży weselnej. Jednak doświadczenie to mimo wszystko ważny aspekt, który powinien być brany pod uwagę podczas wybierania firmy. Firma długo istniejąca na rynku daje nam pewność stabilności. W każdym sezonie powstaje sporo firm weselnych, które często przestają istnieć tego samego roku co powstały. W tej branży istotne są opinie i referencje uzyskane od pracodawcy oraz pomysły. Tak to już jest, że opinie i referencje dają pracodawcy - czyli Pary młode, którym dana firma świadczyła usługi. Nawet jeżeli nie znamy firmy, którą chcemy wynająć warto zapytać o kontakty do Par Młodych, które kiedyś korzystały z ich usług. W ten sposób nie trzeba czytać śmiesznych postów naciągaczy weselnych na forach weselnych tylko zadzwonić bezpośrednio do zainteresowanych osób. Oni na pewno powiedzą jak było na ich weselu . Zapytajmy o opinie i referencje pracodawców, czyli pary młode, które już organizowały swoje wesele zatrudniając interesującą nas firmę. A proszę nam wierzyć - jeżeli firma się nie sprawdziła to na pewno to usłyszycie właśnie od wspomnianej Pary Młodej !!!!!!!

Lista gości weselnych

Tak to już jest z tworzeniem listy gości. Paradoksalnie, im jest ona dłuższa, tym trudniej zrezygnować z zapraszania kolejnych osób. Jakimi zatem kryteriami kierować się przy tych wyborach? Problem jest trudny tym bardziej, że wiąże się zwykle z ograniczeniami finansowymi. Wiele par młodych mówi, że na weselu zjawia się jedynie ok.80% zaproszonych gości. Proponujemy zaprosić kilku gości więcej jeżeli chcemy utrzymać zaplanowaną wielkość wesela. W przypadku dużych wesel nie jest to problem jednak jeżeli organizujemy małe przyjęcie weselne a chcieli byśmy by goście trochę się pobawili to warto wspomniany aspekt przemyśleć. Zaproszenia na ślub i wesele wydają się sprawą oczywistą, więc opiszemy jedynie różnicę pomiędzy zaproszeniem a powiadomieniem . Zaproszenie z reguły wysyła się do bliższej rodziny oraz osób , które uwzględnia się w obliczeniach dotyczących przyjęcia weselnego Zawiadomienia powinny mieć taki sam wygląd jak zwykłe zaproszenia. Jednak wysyłamy je osobom , które nie zostały zaproszone na przyjęcie weselne. Często są to osoby nie związane z rodziną a jednak dla Pary Młodej ważne. Osoby otrzymujące zawiadomienie mogą przyjść złożyć parze młodej życzenia pod kościołem, jednak nie są zaproszone na przyjęcie weselne. Dla gości , którym zostały wysłane jedynie powiadomienia warto zorganizować chwilę po wyjściu z kościoła ,ponieważ te osoby prawdopodobnie będą chciały złożyć Młodej Parze życzenia. Chwila po wyjściu pary młodej z kościoła to dla tych osób jedyny moment na złożenie życzeń.

Pierwszy taniec pary młodej:

szef zespołu i pani młoda

W tym temacie nigdy nie jest za dużo powiedziane. Istnieje mnóstwo wątków z propozycjami utworów i sposobów organizacji pierwszego tańca pary młodej na weselu. To jeden z najważniejszych elementów wesela więc trudno się dziwić. Pierwszy taniec zwyczajowo otwiera zabawę weselną i młoda para jest właśnie tą uprzywilejowaną parą otwierającą przyjęcie. Zaraz po obiedzie młoda para jest zapraszana na środek sali by rozpocząć zabawę swoim pierwszym tańcem . Bardzo dobrze jest jeżeli nie tylko para młoda stanie na środku sali, lecz zostaną również na parkiet zaproszeni wszyscy goście weselni. Organizuje się to najczęściej na dwa sposoby: Pierwszy - to taniec prosty i łatwy do zatańczenia. Związane jest to niewątpliwie z stresem tego dnia. Bezpieczniej zatańczyć prosty pierwszy taniec bez względu na umiejętności taneczne pary młodej. Będzie jeszcze cała noc na tańce więc warto oszczędzać siły. Drugi sposób to taniec przygotowany często z choreografem .Bywają to prawdziwe pokazy taneczne, które robią naprawdę potężne wrażenie na gościach. Jednak ta opcja wymaga sporego przygotowania od strony zarówno pary młodej jak i profesjonalistów zajmujących się przygotowaniem układu tanecznego. Z naszej strony chcieliśmy tylko zauważyć, iż przygotowany na sztywno układ taneczny bywa nieco kłopotliwy w wykonaniu, ze względu na inne warunki niż te do których para przywykła na sali treningowej w szkole tańca. Na Sali weselnej należy się liczyć z utrudnieniami związanymi z suknią ślubną, w której często nieco inaczej się tańczy jak i z ilością miejsca. Na Sali treningowej w szkole tańca wszystko ładnie wychodzi, jednak polecamy sprawdzenie tego samego układu również bezpośrednio na sali. Z zespołem na wesele warto ustalić szczegóły aby nie było potem niespodzianek. Prosimy pamiętać, że ci ludzie nie tylko grają lecz również zajmują się organizacją Waszego wesela. Mają również pewien wpływ np. na ustawienie gości podczas Waszego tańca.

AdamsBand. Kontakt z zespołem muzycznym: gg:3704680 |adamsband@adamsband.pl|Tel:608787335 |32-7308501
Przeglądarki filmów,nagrań audio oraz przyciski Google plus i Facebook znajdujące się na tej stronie mogą wykorzystywać cookies